A Miniszterelnöki Kabinetiroda 2025.05.07-én közzétette a Magyarország Kiberbiztonsági Stratégiáját.
A stratégiában leÃrják, hogy Magyarország célja – a változó világ kihÃvásának kezelése a fenyegetésekkel és kihÃvásokkal szemben ellenálló kiberbiztonság elérésén, az emberek kiberbiztonsági tudatosságának folyamatos fejlesztésén, az állami szervek és a gazdaság egyéb szereplÅ‘i hatékony digitalizációján és az ezzel összefüggÅ‘ biztonsági célú együttműködésén, valamint a védelmi és biztonsági célú állami-társadalmi együttműködés fokozásán keresztül – a digitális jólét és a nemzeti kiberbiztonsági ellenálló képesség erÅ‘sÃtése és fenntartása.
A Stratégia ide kattintva letölthetÅ‘, de szÃves megismerés céljából csatoltan is megküldöm.
