keresés a weboldalon

Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara

Ingyenes ESG fenntarthatósági workshop Zalaegerszegen – építőipari kitekintéssel, tapasztalt szakértők bevonásával

2024. január 1-től az ESG szabályok mindenkit érintenek!

Jöjjön el és tudjon meg többet arról, hogy hogyan tudja felmérni cége érintettségét, és hogy hogyan illeszthetőek fenntarthatósági szempontok egy vállalkozás működtetésébe?

Az építőipar az egyik legjelentősebb szén-dioxid kibocsátó hazánkban és az Európai Unióban egyaránt. Ennek következtében egyre nagyobb szabályozási nyomással néz szembe, annak érdekében, hogy a gazdasági tevékenységeket összhangba hozzák a környezetvédelmi és társadalmi célokkal, és elősegítsék az alacsony szén-dioxid-kibocsátású és körforgásos gazdaságra való átállást.

Jelen fenntarthatósági workshop a mindennapjaink és a közeljövő három, meghatározó témáját gyűjtöttük össze, amiben a lexikális ismeretek átadásán túl, valós példákon keresztül mutatjuk be a követhető jó gyakorlatokat. Képzésünk túlmutat az általános fenntarthatósági workshopokon annak fókuszált, építőipari kitekintésével és gyakorlatban tapasztalt szakértő, mérnök oktatóinkkal, akik a nagyvállalati erőforrásigényes gyakorlatok mellett a kisebb, kis- és középvállalatok számára is előnyös és megvalósítható akciókat mutatnak be.

A workshop egyedülálló módon iparági fókusszal, de a hazai operatív gyakorlatban megvalósítható fenntarthatósági intézkedések megalkotásában segíti résztvevőit.  A fenntarthatósági workshop megtudhatja, hogyan feleljen meg a legújabb ESG- és fenntarthatósági előírásoknak, hogyan fejlesztheti jelentéstételi és ÜHG-kibocsátásszámítási készségeit, és hogyan mutathatja be környezetvédelmi teljesítményét. Célunk, hogy hazai és külföldi jó gyakorlatokon keresztül, az alapoktól kezdve olyan gyakorlatban hasznos tudást és tippeket adjunk át, amelyekkel felkészülten nézhet szembe a fenntarthatósághoz kapcsolódó szabályozó, banki és vásárlói elvárásokkal.

A workshop az alábbi témaköröket érinti:

  • ESG áttekintés, kitekintés: Az ESG alapjai, relevanciája és összefüggései példákon keresztül
  • ESG jelentéstétel: Szabályozói elvárások, alapelvek, alkalmazható sztenderdek
  • ESG Jelentéstétel: Gyakorlati példák bemutatása, gyakori kihívások és kezelésük
  • Üvegházhatású gázok: Az Üvegházhatású gázok elszámolási Protokolljának alapjai, gyakorlati kérdések és jó gyakorlatok bemutatása

 

A részvétel díjmentes, de regisztrációhoz kötött.

Jelentkezés az alábbbi linken„ESG szabályozás” képzés _ jelnetkezés _ Zalaegerszeg 2024.09.25.

A képzés a „Szövetségben a Vállalkozókkal” vállalkozásfejlesztési projekt keretében a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával valósul meg. Támogatási szerződés száma: VF/44/5/2023

Felnőttképző megnevezése: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, Engedélyszám: E/2021/000218